SAP Analytics Cloud - wasze doświdczenia

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów BI, SEM, BObj
Iguana
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:15 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 6 times

SAP Analytics Cloud - wasze doświdczenia

Post autor: Iguana » pt lip 12, 2019 10:14 pm

Cześć,

chciałem podpytać o wasze doświadczenia z SAP Analytics Cloud. Czy macie doświadczenie z wdrożeniem w różnych konfiguracjach (sap, non-sap, live connection itp.)i jakie są wasze odczucia odnośnie samej funkcjonalność? No i przy okazji pytanie czy macie obawy przed wykorzystaniem chmury, która służy do analityki a jeśli nie to czy macie w planach przejście na SAC. Z tego co wiem to SAP zmienił politykę cenową, która zdaje się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klienta ;)


Pozdrawiam
K.

greg_hhl
Posty: 97
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 23 times
Been thanked: 65 times

Re: SAP Analytics Cloud - wasze doświdczenia

Post autor: greg_hhl » pt lip 19, 2019 9:50 am

U mnie dopiero zaczynamy podejście do tematu SAC, doświadczeń wielkich nie ma ale po pierwszych przymiarkach część osób z biznesu wyraża może nie zachwyt ale umiarkowane zadowolenie (szczególnie jeśli porównają sobie z BeX).
Z tego co konsultanci dotychczas nam naopowiadali to w przypadku gdy źródło (np. BW) stoi na HANA to żadne dane nie są w chmurze przechowywane, przy wcześniejszych wersjach trzeba (mówię ciągle o BW jako źródle) , niestety, wciągać dane do SAC. Z sygnałów dochodzących "z góry" wyciągam wniosek, że cała moja Grupa pójdzie w kierunku SAC.

ODPOWIEDZ