WF usuwa linie z zlecenia sprzedaży

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
anetajur
Posty: 234
Rejestracja: pn lut 05, 2018 1:36 pm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 21 times

WF usuwa linie z zlecenia sprzedaży

Post autor: anetajur »

Witam,
Jak mogę dotrzeć 'co' i jak usuwa mi linie z zlecenia sprzedaży? Jest to prawdopodobnie jakiś work-flow?
W logu mam takie operacje i nie wiem gdzie je 'otworzyc'.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (6.47 KiB) Przejrzano 2587 razy
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: WF usuwa linie z zlecenia sprzedaży

Post autor: wojtas7 »

Workflow raczej nie, po prostu często używa się takiego technicznego usera do różnych systemowych akcji, np. jobów. Zobacz w sm37 w jobach w dokładnie w tym momencie czy jakiś job nie robi czegoś szczególnego z pozycjami. Jakiś sens biznesowy jest w usuwaniu linii?
DarekS
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 20, 2019 5:29 pm

Re: WF usuwa linie z zlecenia sprzedaży

Post autor: DarekS »

Hej, jesli to bylo workflow , to w transakcji swi1 powinien byc jakis slad po tym
Pozdr darek
anetajur
Posty: 234
Rejestracja: pn lut 05, 2018 1:36 pm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 21 times

Re: WF usuwa linie z zlecenia sprzedaży

Post autor: anetajur »

Dzięki Wojtku, W sm37 nie ma nic niestety, utworzyłam nowy taki dokument i ten WF_BATCH też zadziałał, a była godzina 9:30 czyli jakby przy tworzeniu tego typu dokumentu, być może przy zapisie coś jest odpalane, nie w jobie o określonej godzinie.
Biznesowo w usuwaniu linii chodzi o to, że tego typu dokumenty przesyłane są z innego systemu, w którym oprócz produktów korygowanych przesyłają się jeszcze opakowania, palety itp. I wydaje mi się że ten WF_batch wyrzuca linie z opakowaniami, paletami a zostawia do korygowania produkty, bo do te pory opakowania i palety korygowane były na innym dokumencie tylko w SAP.
Drugi trop SWI1, dzięki Darek zaraz popatrzę czy tam coś zostało :)
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: WF usuwa linie z zlecenia sprzedaży

Post autor: wojtas7 »

zobacz jeszcze w output type do tego dokumentu, może tam jakiś zetowy komunikat - program jest, który to usuwa i chodzi pod tym userem?
anetajur
Posty: 234
Rejestracja: pn lut 05, 2018 1:36 pm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 21 times

Re: WF usuwa linie z zlecenia sprzedaży

Post autor: anetajur »

Nie ma niestey w outpucie nic, w workflow też, ani w jobach.

Nie wiem jak to sprawdzić, zrobiłam śledzenie uzytkownika w systemie podczas tego usuwania, usuwanie działa zawsze przy zapisie zlecenia sprzedaży, ale nie ręcznego tylko wytworzonego poprzez MB1C.
Log nie wiele mi dał, tysiące stron i nic ciekawego..

A np MV45AFZZ chyba nie zapisuje zmian z nazwą użytkownika.

Może w jakimś module powinnam ustawić break-pointa żeby to wyśledzić?
endoex
Posty: 51
Rejestracja: sob gru 08, 2018 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times

Re: WF usuwa linie z zlecenia sprzedaży

Post autor: endoex »

anetajur pisze: śr sie 21, 2019 9:33 am Biznesowo w usuwaniu linii chodzi o to, że tego typu dokumenty przesyłane są z innego systemu, w którym oprócz produktów korygowanych przesyłają się jeszcze opakowania, palety itp. I wydaje mi się że ten WF_batch wyrzuca linie z opakowaniami, paletami a zostawia do korygowania produkty, bo do te pory opakowania i palety korygowane były na innym dokumencie tylko w SAP.
Drugi trop SWI1, dzięki Darek zaraz popatrzę czy tam coś zostało :)
Jesli ten dokument jest przesylany przez idoc sprawdz FM podpiety do process code dla Inbound msg.
ODPOWIEDZ