Cogi identyfikacja błędów

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Bunios
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 28, 2019 12:36 pm
Lokalizacja: Kutno

Cogi identyfikacja błędów

Post autor: Bunios »

Witam wszystkich forumowiczów
Pisze za zapytaniem o wyjaśnienie Błędów w komendzie cogi , jestem nowym użytkownikiem sap pracuje na magazynie ciągle się uczę obsługi sapa
mianowicie chodzi mi o wyjaśnienie błędów załączam screen , jedynie co zrobiłem to zaktualizowałem datę i próbowałem dodawać materiał do brakujących błędów i je księgować lecz dochodziły dodatkowe błędy wiec pewnie coś źle robię , prosiłbym jakąś dobrą dusze o wyjaśnienie tych błędów i pomoc w ich wyprostowaniu .
https://drive.google.com/open?id=1omiPA ... Ptr3Yn-Y-8

Pozdrawiam
Michał
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Cogi identyfikacja błędów

Post autor: dominik.tylczynski »

Z załączonego zrzutu z COGI widać, że masz dwa rodzaje błędów:
  1. Niedobór zapasu w zakładzie I925, skład 8001. Zakładając, że skład 8001 to skład produkcyjny, przypuszczam, że masz problem z procesem zaopatrzenia produkcji. Komponenty pod zlecenie produkcyjne nie zostały przekazane ze składu głównego do składu 8001.
  2. Informacja o aktywnym statusie użytkownika NCF. Dla zleceń produkcyjnych można zdefiniować statusy użytkownika oraz operacje, które są dozwolone lub nie dla tych statusów. Najpewniej status NCF blokuje wydanie komponentów do zlecenia. Jako, że status NCF jest specyficzny dla Twojej konfiguracji, trudno mi powiedzieć jaki jest biznesowy sens tego status, kto go ustawia lub wyłącza.
Bunios
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 28, 2019 12:36 pm
Lokalizacja: Kutno

Re: Cogi identyfikacja błędów

Post autor: Bunios »

Witam,
Czyli z tym błędem NCF mam uderzyć do mojego administratora SAP o dodanie uprawnienie , a co drugiego błędu po prostu koledzy z UR jeżeli robią notyfikacje i pobierają części na te notyfikacje (np. zły nr części wpiszą bądź złą ilość , bo system jest dopiero wdrażany w naszej firmie i wszyscy się go uczą dopiero ) żeby to wyprostować muszą z edytować notyfikacje bądź ja muszę u siebie dodać te części z błędów i zaksięgować ?
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Cogi identyfikacja błędów

Post autor: dominik.tylczynski »

Przede wszystkim nie do końca rozumiem, co w tym kontekście masz na myśli pisząc "notyfikacje".

W Twojej konfiguracji systemu, status użytkownika NCF na zleceniu produkcyjnym blokuje wydanie komponentów, co widać w COGI. To nie jest kwestia uprawnień, tylko konfiguracji statusów zlecenia produkcyjnego. Nie wiem jaką rolę pełni status NCF u Ciebie, więc trudno mi coś precyzyjnie doradzić. Musiałbyś pogadać z autorem i pomysłodawcą tego statusu.

Drugi błąd z niedoborem części, pokazuje po prostu, że w składzie 8001 brakuje komponentu, który ma zostać zużyty na zlecenie produkcyjne. Najczęstszą przyczyną takiego błędu jest nieprawidłowy proces zaopatrzenia produkcji i przesunięcia komponentów ze składu głównego, na skład produkcyjny 8001.
ODPOWIEDZ