Jak zmienić hasło userowi aby nie musiał zmieniać na swoje

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
pabi
Posty: 197
Rejestracja: śr sty 25, 2012 2:25 pm
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Jak zmienić hasło userowi aby nie musiał zmieniać na swoje

Post autor: pabi » pt paź 11, 2019 8:02 am

Cześć
Jak zmienić hasło userowi aby nie musiał zmieniać na swoje przy pierwszym logowaniu, tylko żeby pozostało to moje wydrukowane jako kod kreskowy ?
Chciałbym do pracy na terminalach Motoroli rozdać ludziom login/hasło w postaci kodu kreskowego.
Problem w tym, że takie hasło wystarczyłoby tylko do pierwszego zalogowania bo SAP i tak wymusza zmianę hasła przy pierwszym zalogowaniu po zmianie hasła przez admina.
Czy jest na to jakiś sposób lub może macie jakiś inny lepszy pomysł ?
SSO odpada.

yacol
Posty: 502
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 4:32 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 7 times
Been thanked: 103 times

Re: Jak zmienić hasło userowi aby nie musiał zmieniać na swoje

Post autor: yacol » ndz paź 13, 2019 8:13 pm

Dobrze przemyśl jeszcze ten pomysł. Hasło w postaci kodu kreskowego jest w dzisiejszych czasach bardzo łatwe do przeczytania. W dobie smartfonów i darmowych readerów barcodów, równie dobrze można ludziom rozdać hasła w formie jawnej. Brałem kiedyś udział w projekcie związanym z kodami kreskowymi w SAP gdzie m.in. ludzie właśnie mieli się logować do systemu z wykorzystaniem kodów kreskowych. Po kilku miesiącach produkcyjnego działania kierownictwo firmy wycofało się z tego rozwiązania właśnie przez problemy z poufnością haseł. Dochodziło do tego, że magazynierzy potrafili zalogować się do SAP jako kierownik magazynu bez jego wiedzy/zgody a wewnętrzne śledztwo w firmie wykazało, że używali właśnie smartfornów i readerów kodów kreskowych. Wystarczyło mieć na chwilę dostęp do badge'a danego kierownika magazynu.
Pozdrawiam,

Jacek Witczak
http://novertio.pl