VBRP-STAFO, OLI9, SIS.

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
BST
Posty: 99
Rejestracja: sob sie 08, 2009 3:06 pm

VBRP-STAFO, OLI9, SIS.

Post autor: BST »

Dzień dobry.
Mam mały problem z raportami MCSI. Dodałem do systemu nowy kanał dystrybucji i zapomniałem o konfiguracji SIS (OVPRP,OVPRO). Na chwilę obecną wszystko już działa, struktury się napełniają. Pozostają do napełnienia dane historyczne, nie jest tego dużo. Wiem, że robi się to za pomocą transakcji OLI7 (VPAP, VBAK), OLI8 (LIKP,LIPS), OLI9 (VBRK,VBRP), ale żeby to zadziałało najpierw muszę uzupełnić we wspomnianych tabelach pole STAFO. Moje pytanie brzmi, jak to najlepiej uzupełnić i czy jeśli chcę uzupełnić tylko dane dot. faktur (tabele VBRK, VPRP) to muszę również uzupełnić pozostałe tabele czyli VBAK,VBAP, LIPS,LIKP?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: VBRP-STAFO, OLI9, SIS.

Post autor: mgabryel »

Pole STAFO, czyli Grupa aktualizacji (Update group) powinna się zaktualizować automatycznie podczas ponownego ustawiania statystyki w transakcjach OLI*. Aktualizacja nastąpi zgodnie z aktualną konfiguracją w tym zakresie.
W tym celu wystarczy zaznaczyć na ekranie selekcji wskaźnik 'Ponowne określanie grupy aktualizacji'.

Przed wykonaniem transakcji OLI* warto się zapoznać z informacjami, które są dostępne z poziomu ekranu selekcji (niebieska ikona 'dokumentacja programu' Shift+F1).
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: VBRP-STAFO, OLI9, SIS.

Post autor: dominik.tylczynski »

mgabryel pisze: czw sty 30, 2020 11:03 pm Pole STAFO, czyli Grupa aktualizacji (Update group) powinna się zaktualizować automatycznie podczas ponownego ustawiania statystyki w transakcjach OLI*. Aktualizacja nastąpi zgodnie z aktualną konfiguracją w tym zakresie.
W tym celu wystarczy zaznaczyć na ekranie selekcji wskaźnik 'Ponowne określanie grupy aktualizacji'.
W transakcjach OLI* są 2 wskaźniki:
2020-02-03_17h27_18.png
2020-02-03_17h27_18.png (31.74 KiB) Przejrzano 1750 razy

Pierwszy powoduje wyliczenie grupy aktualizacji zgodnie z aktualną konfiguracją, a drugi - zapisanie tej grupy w przetwarzanym dokumencie. W Twoim przypadku zaznaczyłbym oba wskaźniki.
ODPOWIEDZ