LSMW - nagranie CA02 - zmiana marszruty

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
peterek13
Has thanked: 28 times
Been thanked: 43 times

LSMW - nagranie CA02 - zmiana marszruty

Post autor: peterek13 »

Hej Wszystkim,

Mam mały problem jeżeli chodzi o nagranie zmiany w CA02.
W czym rzecz?
Chcę sobie zmienić w moim przypadku czas pracy ( labor time ) dla każdej z operacji w marszrucie materiału ( 15 materiałów ).
Nagrywając, zmieniałem już ten czas na różne sposoby. Przesuwałem się TAB-em przez każde pole do następnej linii z operacją wpisywałem w polu labor dla operacji 0010 czas 1, dla operacji 0020 czas 2, dla operacji 0030 czas 3.
Lub też przechodząc strzałką do pola labor time z operacji 0010, do pola labor time w operacji 0020, wpisywałem tak samo.
Naprawdę robiłem nagrania już w różnych konfiguracjach.
Druga kwestia.
Plik notatnika. Wpisywałem to w sposób taki : materiał - zakład ( to ekran początkowy CA02 ), a potem ten czas 1<TAB> 2 <TAB> 3
lub materiał - zakład, a potem 1 , 2 i 3 ( trzy linie z tym samym materiałem i różnymi czasami labor time ).
Dane z pliku notatnika wczytują się super za każdym razem.
W sekcji "maintain source fields" są wpisane odpowiednie nazwy pól.
Cała struktura projektu wydaję się być w porządku, plik wczytuję się super, wszystkie kroki po kolei wykonują się prawidłowo, Sesja batch input wykonuje się w tle bez błędów, marszruta się zmienia, tylko niestety w pierwszej opcji pliku tekstowego, w polach labor time we wszystkich operacjach czas zmienia się na 1, a w tej drugiej opcji budowy pliku tekstowego mamy wszędzie 3.
Może ktoś mi podpowie,gdzie może tkwić błąd?
Pozdrawiam

aregmax
Been thanked: 48 times

Re: LSMW - nagranie CA02 - zmiana marszruty

Post autor: aregmax »

Witaj

Tylko podpowiedzi. Nie za bardzo może być tak, że trochę 'losowo' dobierasz strukturę pliku. Najczęściej dane sa w jednym wierszu ale tak nie musi być. Można też budować plik z wierszami nagłówkowymi i wierszami pozycji pod spodem. Ale to zależy od ciebie jak to zdefiniujesz w LSMW. Sugeruje prześledzić jakis tutorial z przykładem o LSWM z netu.
Druga rzecz - nagrywając makro nie musisz przechodzić 'tylko' klawiszami do kolejnych pól (taby, strzałki, odniosłem takie wrażenie) - możesz po po prostu wpisywać dane do pól wejściowych zaznaczając je myszką.

Pozdr.
Arek