VIM SAP

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
Margo.Pol
Posty: 43
Rejestracja: pt mar 09, 2018 4:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

VIM SAP

Post autor: Margo.Pol »

Cześć,

Chciałabym się coś dowiedzieć na temat VIM SAP , cena wdrożenia , czy faktycznie usprawnia pracę narzędzie i jest realna korzyść z wdrożenia. Czy ktoś z forumowiczów posiada takie narzędzie w pracy? Wdrażał ? plusy i minusy takiego wdrożenia ? firmy które wdrażają VIM i są warte uwagi :)

Będe wdzięczna za odpowiedź
dominik.tylczynski
Posty: 7438
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1356 times
Been thanked: 1179 times

Re: VIM SAP

Post autor: dominik.tylczynski »

Rozwiązań do zarządzania fakturami dostawców (ang. VIM - Vendor Invoice Management) w SAP znajdziesz na rynku na pewno sporo. Jakiś czas temu byłem przy wdrożeniu produktu firmy OpenText - OpenText Vendor Invoice Management for SAP Solutions. Ten produkt jako add-on do ERP jest sprzedawany również bezpośrednio przez SAP. Jest to o tyle korzystne, że jest wtedy objęty jednolitym wsparciem i opłatą maintenance wraz z całym systemem SAP ERP.
Moim zdaniem rozwiązanie jest bardzo elastyczne i dobrze sprawdza się w praktyce. Naturalnie elastyczność pociąga za sobą mnogość konfiguracji i czas wdrożenia - no ale coś za coś. W moim przypadku faktury były wprowadzane przez skanowanie wydruków i OCR oraz bezpośrednio jako załączniki w PDF przesyłane na dedykowaną skrzynkę email obsługiwaną w SAP. Wszystko działa bez problemu, wsparte porządnym workflow. Użytkownicy w dużej międzynarodowej firmie produkcyjnej zadowoleni. Po pilotażowym wdrożeniu w centrali, zostały zrobione roll-out'y na pozostałe kraje.

Tutaj jest lista partnerów OpenText na Europę Wschodnią. Wdrażaliśmy z jedną z tych firm. Było ok. Istotne jest również to, że OpenText ma biuro w Polsce - https://www.opentext.com/about/office-l ... mea/poland

Znam jeszcze jedno wdrożenie produktu Plus Workflow - skanowanie, OCR, workflow poza SAP + integracja z SAP przez wywołania BAPI - firmy Suncode. Też działa i przypuszczalnie jest tańsze niż OpenText, ale tutaj wyzwaniem jest integracja z SAP. Niby firma ma doświadczenia w tej materii - Integracja z SAP (na tej liście nie ma wdrożenia, które znam), ale odnoszę wrażenie jakby to było robione za każdym razem na wymiar.