Wykaz materiałów do produkcji

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Wojtek1987r
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 11:23 am

Wykaz materiałów do produkcji

Post autor: Wojtek1987r »

Witam,



Mam taki problem. Pracuję na magazynie surowców. Moja praca polega na dostarczaniu surowców na linie produkcyjne.

Korzystam na co dzień z tablicy planowania MF52. Tam otwieram każde zlecenie i spisuję materiały, które mnie interesują, ich indeksy i ilość potrzebna do produkcji.

Ostatnio mój szef marudzi, że mamy XXI wiek i chce, żebym znalazł opcję w SAP taką, żebym zapomniał o długopisie.



Przedstawię jakby to miało wyglądać.

Wybieram zakład, linię produkcyjną, zakres dat np. tydzień czasu i grupę materiałową.

Chciałbym, żeby wyskoczyła lista chronologiczna z indeksem, nazwą materiału, ilością i datą planowanego zużycia.

Jest coś takiego, z czego mogę skorzystać MD04, ale szefowi chodzi o to, żebym nie wpisywał indeksu materiału i żeby nie wyświetlało tylko pojedynczego materiału.

Czy jest w ogóle taka transakcja?



Z góry dziękuję za pomoc.
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Wykaz materiałów do produkcji

Post autor: dominik.tylczynski »

Możesz skorzystać np. z systemu informacyjnego zleceń produkcyjnych/planowanych tj. transakcji COOIS. To jest bardzo elastyczny raport. Może raportować zarówno zlecenia produkcyjne jak i planowane, na poziomie nagłówka, komponentów czy operacji. Można go też mocno skonfigurować do własnych potrzeb, a także rozbudować przy pomocy rozszerzeń.

Ty potrzebujesz informacji o komponentach. Zatem wybierz na ekranie selekcji poniższe ustawienia:
unnamed.png
unnamed.png (10.07 KiB) Przejrzano 1925 razy
Ten układ raportu wyświetli informacje m.in. o komponentach, wymaganych ilościach, już wydanych ilościach oraz dacie zapotrzebowania.

Wypróbuj też MF60.
Wojtek1987r
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 11:23 am

Re: Wykaz materiałów do produkcji

Post autor: Wojtek1987r »

Bardzo dziękuję za odpowiedź, spróbuję tych transakcji. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ