Elektroniczne wyciągi bankowe - Nordea

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
FBL1N
Posty: 24
Rejestracja: pn lip 16, 2007 10:09 am
Been thanked: 1 time

Elektroniczne wyciągi bankowe - Nordea

Post autor: FBL1N »

Do tej pory zawsze miałam do czynienia z formatem MT940. Teraz mam skonfigurować wyciągi z banku Nordea. W Nordei twierdzą, że z ich systemu nie można wyeksportować wyciągu w formacie MT940 (myślałam ze to taki polski standard). Czy ktoś z Was ma doświadczenie z tym bankiem. Czy tworzyliście w związku z tym nowy format importu w SAP?
arecki
Posty: 320
Rejestracja: wt sie 28, 2007 11:27 am
Has thanked: 3 times

Post autor: arecki »

może więc używają formatu multicash gdzie generowane są dwa pliki jeden z nagłówkami a drugi z pozycjami. Sprawdź jakie możesz wygenerowac pliki (tzn. w jakim formacie) - zwykle możliwe jest wygenerowanie pliku w różnych formatach.
A tak przy okazji ja zawsze miałem do czynienia z fromatem multicash ale teraz "prześzliśmy" do KredytBanku i tam mam wyciągi właśnie wformacie MT940 i z kolei ja mam problem z tym formatem bo jak ustawie operację zewnętrzną na płatność od odbiorcy to nie mogę automatycznie przetwarzać zasilenia rachunku bo jest to oznaczone w pliku jako ta sama operacja zewn.NTRF - rozwiązaliście to jakoś może?
qwerty
Posty: 12
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 10:26 am
Kontakt:

Post autor: qwerty »

Kredyt Bank nie przekazuje nr operacji bankowych, tylko jedynie SWIFTowe. Tu leży problem. Jest jednym z nielicznych banków, które tego nie robią.
Pozdrawiam
Przemysław Kabała
http://www.icg.pl
ODPOWIEDZ