MM02

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
karolina12345pzn
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 30, 2020 4:22 pm

MM02

Post autor: karolina12345pzn »

Witam,
chciałabym uzyskać informację na temat transakcji MM02. W firmie każdy produkt ma już przypisane informacje do ,,warehouse mgmt 1 oraz 2 " a także poziom składowania. Na przykład jeśli asortyment o numerze ..... został przydzielony do EP do 1,5 m, natomiast w stanie magazynowym jest brak miejsca na tym poziomie to czy system przydzieli miejsca składowania do innych poziomów, które będą odpowiadały parametrowi tego produktu, czy trzeba samodzielnie wejść i przed wydrukiem etykiet sprawdzić zajętość miejsc i zmienić poziom ?
Dziękuję z góry za pomoc :)

marcus
Posty: 216
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 128 times
Been thanked: 72 times

Re: MM02

Post autor: marcus »

Cześć,

To zależy od strategii dla umieszczania materiałów w magazynie, zdefiniowanej przez Twój SAP-team.
Z reguły pod wskaźnikiem wyszukiwania sekcji magazynowej (zakładka gosp. magazynowa 1, sekcja "strategia umieszczania" w MM02)kryje się kolejność wyszukiwania sekcji magazynowych.
Jeśli w sekcji A nie ma miejsca, to system umieszcza w sekcji B, jeśli tam nie ma miejsca to w sekcji C... itd., itd.
To samo tyczy się strategii wyszukiwania typu miejsca składowania, np. kolejność może być skonfigurowana w taki sposób, że materiał ma być umieszczany w miejscu najmniejszym (mały pojemnik) -> jeśli nie ma miejsca to w miejscu zdefiniowanym dla palet 1/2 palety EURO -> jeśli tam nie ma miejsca to w miejscu przypisanym do typu dla pełnej palety euro. Jeśli tam nie ma miejsca to może być jakiś magazyn na podłodze, lub obszar tymczasowy oczekujący na zmagazynowanie (jeśli zwolnią się miejsca w zajętym magazynie).
Także to wszystko zależy od konfiguracji. Czyli system umieszcza w odpowiednim typie magazynu w zależności od konfiguracji, później jak znajdzie ten typ to szuka odpowiedniej sekcji magazynowej, następnie szuka odpowiedniego typu miejsca składowania, aż wreszcie ostatecznie miejsca składowania spełniającego te wszystkie kryteria.
O strategiach umieszczania warto poczytać tutaj:

https://help.sap.com/viewer/34fc810a607 ... 74cb4.html