SAP jako wymóg pracodawcy.

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
wsnap84
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 02, 2020 1:41 pm
Been thanked: 1 time

SAP jako wymóg pracodawcy.

Post autor: wsnap84 »

Szukam nowej pracy i często w obszarze HR lub marketingu, social media widzę w ogłoszeniach wymóg znajomości SAP.
Nigdy nie miałem styczności z SAP. Możecie mi powiedzieć, w jakim celu wykorzystuje się SAP w tych branżach? Czy jest jeden SAP uniwersalny, czy też któryś jest szczególnie polecany? Chciałbym się nauczyć czegoś nowego, aby być bardziej konkurencyjnym na rynku pracy i zastanawiam się, czy SAP jest dobrą inwestycją. Niestety u mnie wchodzi w grę tylko nauka zdalna.
pozdrawiam
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP jako wymóg pracodawcy.

Post autor: dominik.tylczynski »

Moim zdaniem SAP jest bardzo dobrą inwestycją. Tylko musisz zrozumieć, że nie ma jednego SAP'a. SAP to przede wszystkim nazwa firmy software'owej - SAP SE Kiedyś ta firma oferowała praktycznie tylko jeden produkt tj. system SAP R/3, później zwany SAP ERP-ECC.
Obecnie lista produktów SAP'a jest baaardzo długa - SAP Products from A-Z Trudno zatem polecać konkretne szkolenia czy książki nie wiedząc z jakim produktem czy systemem SAP będziesz pracować. Poza tym szkolenia SAP są dosyć drogie. Na początek mogę polecić darmowe szkolenia openSAP.
Jeśli celujesz bardziej w programowanie w środowisku SAP to zobacz stronę SAP developers i dostępne tam tutoriale.
Zajrzyj też na SAP community
Możesz też kupić książki wydawnictwa SAP press
W tym roku konferencja SAP TechEd jest organizowana w panedmicznym trybie zdalnym - zobacz anons u góry tej strony. Rejestracja i udział są darmowe. W pakiecie dostaniesz też czasowy dostęp do SAP Learning Hub, co prawda w okrojonej wersji, ale zawsze to już coś.
wsnap84
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 02, 2020 1:41 pm
Been thanked: 1 time

Re: SAP jako wymóg pracodawcy.

Post autor: wsnap84 »

Serdecznie dziękuję za wskazówki i wyczerpującą odpowiedź!
ODPOWIEDZ