Zmiana użytkownika i przeniesienie danych ustawien

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
MR. C
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 26, 2021 12:26 pm

Zmiana użytkownika i przeniesienie danych ustawien

Post autor: MR. C »

Dzień dobry mam taki problem iż przejmuje stanowisko na magazynie po byłym pracowniku i chciałbym na swoje konto przenieść wszytskie ustawienia zapisane układy. Podam że nr pracownika inny i nie ma możliwości przypisania poprzedniegiCzy jest taka możliwość i jak?
Grzechulec
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 03, 2021 2:37 pm
Been thanked: 1 time

Re: Zmiana użytkownika i przeniesienie danych ustawien

Post autor: Grzechulec »

To zależy od modelu utrzymania uprawnień przez Basis i czy używane są matryce i profile. Według mnie najszybciej będzie dodać to ręcznie, Basis nie ma raczej wpływu kto co dodaje sobie w ulubionych. Pogadaj z Basis, oni mogą bardzo dużo.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Zmiana użytkownika i przeniesienie danych ustawien

Post autor: dominik.tylczynski »

MR. C pisze: wt sty 26, 2021 12:32 pm Dzień dobry mam taki problem iż przejmuje stanowisko na magazynie po byłym pracowniku i chciałbym na swoje konto przenieść wszytskie ustawienia zapisane układy. Podam że nr pracownika inny i nie ma możliwości przypisania poprzedniegiCzy jest taka możliwość i jak?
Z pytania wnoszę, że chodzi o układy raportów, czyli list ALV. Te układy można opracowywać w dwóch trybach:
  • globalnym - widocznym dla wszystkich użytkowników
  • lokalnym - widocznym tylko dla autora szablonu
Moim zdanie skopiowanie układów lokalnych na innego użytkownika jest technicznie możliwe, ale raczej samemu tego nie zrobisz. Ktoś z dosyć szerokimi uprawnieniami musi to zrobić dla Ciebie.
Temat jest omówiony
ODPOWIEDZ