Szkolenie SAP BC

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów BI, SEM, BObj
ODPOWIEDZ
Catty82
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 03, 2013 12:25 pm

Szkolenie SAP BC

Post autor: Catty82 »

Witam
Mam następujące zagadnienie - poszukuję szkolenia z Business Connector 4.8. Ponieważ jest to przestarzałe rozwiązanie bardzo trudno znaleźć jakiekolwiek czy to z firmy szkolącej czy chociażby kurs w stylu Udemy.Czy ktoś z Was orientuje się gdzie można by jeszcze zaczerpnąć takiej wiedzy właśnie w formie szkolenia? Chętne 2 osoby.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
yacol
Posty: 561
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 4:32 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Szkolenie SAP BC

Post autor: yacol »

Obawiam się, że będzie ciężko z tym tematem w dzisiejszych czasach. Kiedyś dużo robiłem rzeczy pod SAP BC 4.6/4.7/4.8. Praktycznie od dłuższego już czasu nie napisałem ani linijki kodu w Java albo nie popełniłem żadnego flow serwisu w tym środowisku. Jedyne co mogę polecić to zestaw plików PDF dostępnych z instalacją tego środowiska (SAP BC Administration Guide, SAP BC Developer Guide, itd). Plus pytać na forum - jest tu jeszcze przynajmniej kilka osób, o których wiem, że robiły kiedyś sporo rzeczy w tym środowisku.
Pozdrawiam,

Jacek Witczak
http://novertio.pl
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Szkolenie SAP BC

Post autor: dominik.tylczynski »

Tutaj SAP Business Connector in Detail jest dokumentacja, o której wspomniał Jacek. Nie przypominam sobie natomiast żadnego oficjalnego szkolenia z SAP BC.
Swoją drogą to szkoda, że SAP BC stracił na popularności. To jest bardzo dobre środowisko integracyjne dla niezbyt dużych firm.
yacol
Posty: 561
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 4:32 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Szkolenie SAP BC

Post autor: yacol »

Było kiedyś dedykowane szkolenie do SAP Business Connectora - nazywało się SAP BC 635 i trwało caaaałe 2 dni. To było w daaaaawnych czasach (grudzień 2000) i dotyczyło SAP BC 4.0 (to było mniej więcej wtedy gdy triceratops padał ofiarą welociraptorów - aż mi głupio, że osobiście pamiętam te czasy :mrgreen: ). Trochę było też o SAP BC w szkoleniu CA150 - Building Enterprise Solutions with SAP Components. No i w bardzo starej wersji szkolenia BC416 o usługach sieciowych było kilka wzmianek o SAP BC.
Pozdrawiam,

Jacek Witczak
http://novertio.pl
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Szkolenie SAP BC

Post autor: dominik.tylczynski »

yacol pisze: śr mar 31, 2021 4:32 pm Było kiedyś dedykowane szkolenie do SAP Business Connectora - nazywało się SAP BC 635 i trwało caaaałe 2 dni. To było w daaaaawnych czasach (grudzień 2000) i dotyczyło SAP BC 4.0 (to było mniej więcej wtedy gdy triceratops padał ofiarą welociraptorów - aż mi głupio, że osobiście pamiętam te czasy :mrgreen: ). Trochę było też o SAP BC w szkoleniu CA150 - Building Enterprise Solutions with SAP Components. No i w bardzo starej wersji szkolenia BC416 o usługach sieciowych było kilka wzmianek o SAP BC.
Przyznam, że nie pamiętam tych szkoleń i bazowałem raczej na tutorialach i dokumentacji. Widocznie jestem starszy niż triceratops
Catty82
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 03, 2013 12:25 pm

Re: Szkolenie SAP BC

Post autor: Catty82 »

Witam
Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź. Wniosek taki, że raczej będzie to "mission impossible" zorganizować szkolenie z BC :( Pozostaje dokumentacja i samoszkolenie na jej podstawie :/
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Szkolenie SAP BC

Post autor: dominik.tylczynski »

Catty82 pisze: pt kwie 02, 2021 9:57 am Pozostaje dokumentacja i samoszkolenie na jej podstawie :/
Tutoriale do SAP BC są naprawdę dobre.
ODPOWIEDZ