smartform - strony Z i BEZ main - "naprzemiennie"

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
emil
Posty: 133
Rejestracja: pt gru 27, 2019 11:02 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 42 times

smartform - strony Z i BEZ main - "naprzemiennie"

Post autor: emil »

Dla zobrazowania problemu posłużę się grafiką, którą kiedyś w odpowiedzi wrzucił mi Zetka.

Czy próbował ktoś z Was kiedyś zrobić smartform, który składał się z kilku stron z elementami statycznymi i dynamicznymi? Czy jest to w ogóle możliwe?
Już spieszę z wyjaśnieniem, opierając się o poniższy przykład:
smart_szkic.png
smart_szkic.png (149.87 KiB) Przejrzano 1460 razy
Pierwsza strona (1) to zbiór okien dodatkowych - tabela z jakimiś danymi na podstawie jednego rekordu, nagłówek itd.
Druga strona (2) zawiera trzy elementy: element tekstowy, tabelkę i okno MAIN, w którym loopem wstrzeliwuję sobie dane (7-9).

To działa bardzo ładnie :)

Teraz chciałbym dorzucić po stronie (3) - terms, kolejną stronę (4), która będzie generować - zależnie od ilości rekordów - kilka kartek tekstu (11-12), a na sam koniec chciałbym znów wygenerować druk bez elementów main (5).

Zostawmy teraz tę piękna grafikę i zerknijmy niżej.
Istnieje możliwość, że ze względu na późną porę, mam już pomroczność jasną i nie jestem w stanie zmusić smartforma do... wydrukowania strony 3 z poniższego smartforma:
sm1.png
sm1.png (28.18 KiB) Przejrzano 1460 razy
Dla page2, następną stronę ustawiłem page3, a mimo to nie jest ona wyświetlana, chyba, że MAIN strony2 ma tyle danych, że całkowicie wypełni stronę2.

W jaki sposób wymusić, by page3 drukowała się ZAWSZE?

Jak już wspominałem, po page3, która nie zawiera teraz okna main, będę chciał dorzucić page4 z oknem main. Oczywiście w tym oknie będą się znów prezentować dane o ilości N ;)

Z nieco innej beczki: ani BC470, ani materiały na UDEMY nie omawiają takiego przypadku, a szkoda, fajnie by było móc prześledzić tworzenie tego typu jamników.
By świat był bardziej kolorowy, gdy uporam się z kwestią dołączania kolejnych stron z sekcją MAIN, na pierwszej stronie page1, jeden z elementów (tabela tb_metryczka) nie będzie tak ot prostym elementem, ale jej budowa_1 lub budowa_2 będzie zależna od warunku, który zostanie (lub nie) spełniony (czyli condition, alternative itd).
emil
Posty: 133
Rejestracja: pt gru 27, 2019 11:02 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 42 times

Re: smartform - strony Z i BEZ main - "naprzemiennie"

Post autor: emil »

Wszystkie odpowiedzi i nawet ciut więcej, można znaleźć o, tutaj:
https://answers.sap.com/questions/10998 ... tform.html

Sam sobie zadałem pytanie, sam sobie odpowiedziałem. Zamiast pisać na forum, powinienem prowadzić bloga. :P ;)
ODPOWIEDZ