Transakcja FEB_BSPROC kurs podawany ręcznie

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
sapdoctor
Posty: 47
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 12:06 pm
Been thanked: 7 times

Transakcja FEB_BSPROC kurs podawany ręcznie

Post autor: sapdoctor »

Hej,


Czy ktoś wie lub widział , czy w trnasakcji FEB_BSPROC mozna podać kurs ręcznie przy księgowaniu walutowych wyciągów bankowych. Temat jest nietypowy: w polityce rachunkowości mamy klalkulację kursu dla wypływów jako "średnia ważona", pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Start mamy w środku roku więc nie mozna zmienić polityki rachunkowości. Chodzi o to żeby dla każdego wypływu walutowego podawać kurs ręcznie . Mamy Hane i domyślną transkcją do księgowania WB jest własnie FEB_BSPROC. Tak jest taki "pipek" - > "kalkulacja z kursem" ale to nie działa :(. bo wymusza podanie waluty obcej innej niż waluta WB i wtedy mam komunikat błedu.


Pozdrawiam
Adrian
RKISIEL
Posty: 581
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 421 times
Been thanked: 262 times

Re: Transakcja FEB_BSPROC kurs podawany ręcznie

Post autor: RKISIEL »

Cześć,
Masz WB i kwotę w walucie obcej np. EUR więc jeśli chcesz to przeliczyć na inną walutę np. PLN (aby wskazać obrót w tej walucie) to musisz wskazać inną walutę niż EUR i wartość przelicznika aby SAP miał co liczyć :)
Podajesz więc kod waluty np. PLN i wartość przelicznika EUR/PLN.
Oczywiście będą błędy zaokrągleń; mój rzeczywisty przypadek 10 000 EUR po kursie PLN/EUR 4,41800 daje 44 180,00 PLN ale odwrotność kursu czyli EUR/PLN = 1/4,418 = 0,22635 a 10 000 EUR * 0,22635 = 44 179,37 PLN.
Rafał Kisiel
ODPOWIEDZ