Programowanie Formuł VOFM Pricing

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Programowanie Formuł VOFM Pricing

Post autor: wojtas7 »

Mam pytanko:

- Jakie są ogólne zasady programowania Formuł w VOFM do pricingu w SD, dla wartości warunków cenowych?

Taki przypadek - nowy zetowy warunek cenowy, ma być obliczany w taki sposób, że Subtotal netto 1, ma być od tego odejmowanych kilka innych zetowych warunków z rabatami (%), chodzi o to że standard przelicza procenty i "gubi" zaokrąglenia, a potrzeba to policzyć nie na wartości warunków a na cenach (za 100 sztuk).

Czy to prawidłowo że w moim zetowym warunku, w formułce w VOFM do obliczania wartości warunku, odczytuję sobie tabelkę wewnętrzną xkomv, w której już mam wszystkie inne warunki cenowe i w prosty sposób odczytuję i obliczam sobie potrzebną wartość? Czy do tego trzeba grubsze działa wyprowadzić i uruchamiać moduł funkcyjny np PRICING itp?

Dzięki
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Programowanie Formuł VOFM Pricing

Post autor: dominik.tylczynski »

Moim zdaniem nie ma tutaj żadnych szczególnych reguł czy zasad. Ja przynajmniej nigdy takich nie widziałem - whatever works, works :lol:
Natomiast unikałbym wywoływania z wewnątrz procedury VOFM standardowych funkcji pricing'u. Sama procedura jest wywoływana wewnątrz procedury ustalania cen. Dodatkowe wywołanie standardowych funkcji, może spowodować efekty uboczne, które trudno wyłapać. Starałbym się budować proste, przejrzyste procedury, które w jak najmniejszym stopniu zależą od standardowych funkcji SAP.
ODPOWIEDZ