Konfiguracja krótkiego oznaczenia w PTMW

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów kadrowo płacowych SAP.
ODPOWIEDZ
monikak
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 22, 2021 1:43 pm

Konfiguracja krótkiego oznaczenia w PTMW

Post autor: monikak »

Cześć,

utworzyłam i skonfigurowałam w SAP nową regułę harmonogramu pracy, wydaje się że wszystko jest OK ale po uruchomieniu PTMW nie widzę wprowadzonego w SPRO krótkiego oznaczenia.

Zamiast tego wyświetla się wartość ?03 – w helpie wyczytałam, że nie utworzyłam wymaganych identyfikatorów dla infotypów…
An ID beginning with a question mark indicates that not all of the required IDs were created. These IDs are:
•?01, ?02, ?03, ?04, ?07, ?10, ?11, ?12 for infotypes

Czy ktoś może mnie poratować co powinnam skonfigurować aby w PTMW pojawiło się krótkie oznaczenie?
kzar
Posty: 35
Rejestracja: pt lip 17, 2020 1:07 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 12 times

Re: Konfiguracja krótkiego oznaczenia w PTMW

Post autor: kzar »

monikak pisze: czw lip 22, 2021 1:46 pm Cześć,

utworzyłam i skonfigurowałam w SAP nową regułę harmonogramu pracy, wydaje się że wszystko jest OK ale po uruchomieniu PTMW nie widzę wprowadzonego w SPRO krótkiego oznaczenia.

Zamiast tego wyświetla się wartość ?03 – w helpie wyczytałam, że nie utworzyłam wymaganych identyfikatorów dla infotypów…
An ID beginning with a question mark indicates that not all of the required IDs were created. These IDs are:
•?01, ?02, ?03, ?04, ?07, ?10, ?11, ?12 for infotypes

Czy ktoś może mnie poratować co powinnam skonfigurować aby w PTMW pojawiło się krótkie oznaczenie?
Nie wystarczy utworzyć reguły harmonogramu, aby pojawiła się ona w PTMW.

Zakładam, że chcesz np. żeby dało się przypisywać dzienny harmonogram pracy dla pracowników poprzez panel w PTMW.
Potrzeba do tego skonfigurować typy dnia w PTMW, jak to nazwałaś "krótkie oznaczenie" poprzez wgląd V_TMW_TDTYPE. Następnie trzeba skonfigurować parametry utworzonego typu dnia, w V_TMW_TDSUBLA (wybierając odpowiedni obszar definicji i podzbiór).
ODPOWIEDZ