ruchy na indeksie se16n

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Annaa
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 22, 2021 2:24 pm

ruchy na indeksie se16n

Post autor: Annaa »

Cześć.

Za co odpowiada LAEDA (data ostatniej zmiany) w MARA ? Mogę podejrzeć, co to była za zmiana?
Mam listę indeksów ND w MRP. Chcę sprawdzić czy właściwie są określone jako ND czyli czy rzeczywiście Zakład z nich nie korzysta i powinny być zablokowane.

Będę wdzięczna za podpowiedź.

Pozdrawiam.
peterek13
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 29, 2015 4:44 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: ruchy na indeksie se16n

Post autor: peterek13 »

Hej,

Data ostatniej zmiany, pole LAEDA, to oczywiście data ostatniej zmiany danych dla indeksu materiałowego. Jeżelibyś odpaliła dane podstawowe materiału w MM02 lub MM03, to uzyskasz też takie informacje klikając w ikonkę informacja o materiale u góry ekranu zaraz obok pól z opisem i nazwą materiału.
Co do indeksów z typem ND w MRP, można by było zrobić tak że ograniczasz np w SE16n w tabeli MARC wybór w polu DISMM do rodzaju ND dla MRP, plus inne potrzebne kryteria typu zakład, skład, etc., filtrujesz w ten sposób potrzebne indeksy materiałowe, które następnie w transakcji MB51 możesz wprowadzić jako materiały do analizy i w ten sposób powinnaś zobaczyć, co się dokładnie dzieje na indeksach z typem ND.

Pozdrawiam
Annaa
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 22, 2021 2:24 pm

Re: ruchy na indeksie se16n

Post autor: Annaa »

Śliczne dzięki :)
ODPOWIEDZ