Szrotowanie części lt21

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
dk66
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 23, 2021 7:48 am

Szrotowanie części lt21

Post autor: dk66 »

Czesc, mam taka sytuacje, otoz potrzebuje zeszrotowac czesci, ktore wywrocil wozkowy. Komponenty juz sie nie nadaja do uzytku i musze zeszrotowac je systemowo przez kod lt21 tylko nie wiem jak to zrobic :) Czy kto moze pomoc jak to zrobic ?
Yeti
Posty: 203
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

Re: Szrotowanie części lt21

Post autor: Yeti »

Cześć,
Zapewne masz na myśli Li21 i proces inwentaryzacji? Możesz "pozbyć się" zapasu istotnie za pomocą procesu inwentaryzacji:
LI01n - tworzenie dokumentu inwentaryzacji
LI11N - spis
LI20 - rozlizczenie różnic w WM
LI21 - rozliczenie różnic w IM

Możesz też pójść ścieżką złomowania (scrap) - zaczynająć w WM:
1. Przesuwasz zapas do typu magazynu 999 do miejsca składowania SCHROTT ( standardowa nazwa miejsca dla rodzaju ruchu 551 w WM)
2. Księgujesz ruch 551 z poziomu IM - ten ruch czyści 999
To jest oczywiście standard. Nie wiem jak się usawiony Twój system.

Pozdrawiam
Marcin
dk66
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 23, 2021 7:48 am

Re: Szrotowanie części lt21

Post autor: dk66 »

tak to jest to :) troche pokombinuje i powinno sie udac, dziekuje ! :)
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Szrotowanie części lt21

Post autor: dominik.tylczynski »

Przede wszystkim upewnij się czy koszty uszkodzonego zapasu mają faktycznie zostać zarejestrowane jako różnice inwentaryzacyjne. Księgowość może chcieć takie koszty ująć odmiennie.
Jeśli to faktycznie mają być różnice inwentaryzacyjne, to proces jest bardzo prosty:
  1. Transakcją LT01 lub LT10 przesuwasz uszkodzony zapas do typu magazynu 999, miejsce składowania SCHROTT
  2. Rozliczasz te ten zapas w różnice inwentaryzacyjne transakcją LI21
Nic więcej nie musisz robić, żadnych dokumentów inwentaryzacyjnych, żadnych księgowań w MM. LI21 automatycznie zdejmie odpowiedni zapas w MM.
ODPOWIEDZ