Dodanie do materiału zmiennych cech / specyfikacji

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
Patryk_Z
Posty: 18
Rejestracja: pt lip 23, 2021 10:00 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Dodanie do materiału zmiennych cech / specyfikacji

Post autor: Patryk_Z »

Dzień Dobry,

Napotkałem następujący problem:

Od jednego z dostawców zamawiamy produkty, które są produktowany na podstawie bardzo konkretynych wytycznych ustalanych indywidualnie z klientami. W zależności od potrzeby zamawiany produkt jest wytwarzany z różnych tkanin w różnych kolorach, ma inne wykończenia nóżek itp.

Mamy więc np. produkt X, który jest kanapą. Może ona być wykonana z 10 materiałów, każdy z nich w 10 kolorach. Dodatkowo nogi kanapy mogą mieć 5 różnych kolorów. Jak zapewne rozumiecie skala możliwych wariantów rośnie bardzo szybko.

Dotychczas rozwiązywaliśmy to tworzac dla każdego z produktów osobny materiał w SAP, który w nazwie miał określone swoje cechy. Na tej podstawie dostawca otrzymując zamówienie wiedział z czego wykonać ma produkt.

Przy rosnącej ilości tego typu produktów oraz rosnącej ilości możliwych wariantów szukamy innego rozwiązania

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Jakie można w takiej sytuacji wykorzystać rozwiązania? Czy jest jakiś proces uwzględniania specyfikacji produktu przy tworzeniu zamówień? Zastanawiamy się czy dla pojedynczego materiału można określić tego typu zmienne cechy, które trafiałyby na zamówienie zakupowe
dominik.tylczynski
Posty: 7550
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1435 times
Been thanked: 1208 times

Re: Dodanie do materiału zmiennych cech / specyfikacji

Post autor: dominik.tylczynski »

Konfigurator wariantów Variant Configuration (LO-VC) wygląda na idealne rozwiązanie dla Twoich wymagań.