F-32 Clear Customer

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
majkownia
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 17, 2022 3:37 pm

F-32 Clear Customer

Post autor: majkownia »

Dzień dobry ,
Czy może ktoś zna sposób jak NIE RECZNIE wyczyścić pozycje na customerze/ vendorze nie mając wspólnych danych poza kwotą ? Mam np. kod wpisany w assignmet ,a drugi w reference i musze to wyczyścić więc F.13 odpada :/ może ktoś zna jakaś magiczną transakcję ,bo ręce już od manualnego czyszczenia mi opadają :/
jakdz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 10:47 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: F-32 Clear Customer

Post autor: jakdz »

Czesc

o ile dobrze rozumie temat, proponuje "mass change" zrobic w FBL5N/FBL1N na polach Assignment lub Reference, na pozycjach ktore chcialabys wyczyscic, aby uzyskac dane w jednej wspolnej kolumnie. Nastepnie powinno sie udac poprzez F.13, w zaleznosci jakie kryterium jest skonfigurowane dla poszczegolnych kont.

Ewentualnie, dosyc manualnie w F-32 za pomoca opcji Additional Selections, raz wybierajac Reference, drugi raz Assignment.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
RKISIEL
Posty: 525
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 343 times
Been thanked: 226 times

Re: F-32 Clear Customer

Post autor: RKISIEL »

Cześć,
To rozwiązanie ze zmianą masową ("mass change") jest bardziej uniwersalne.
Często stosujemy je do rozliczeń zapisów na kontach VAT bo program RFUMSV00 robi rozliczenie podatku ale nie rozliczenie kont KG.
W spółkach mamy po ok 10-30 tys faktur(bez bilingów) miesięcznie per JG więc w FAGLL03 dla kont VAT i daty deklaracji (VATDATE) we wszystkich pozycjach ustawiają (zmiana masowa) w polu Przypisanie ten sam znacznik np. VAT_rrrr_mm. Rozliczają w F-03 dla wybranej (Wybór kryteriów wyboru) wartości pola Przypisanie lub w F.13 bo dla kont VAT kryterium rozliczenia to tylko zawartość pola ZUONR.
Jak dobrze wspomniałeś/aś, w F.13 nie wszystko da się rozliczyć automatycznie na podstawie Przypisania - klucze rozliczeń automatycznych dla poszczególnych kont/zakresów znajdziesz w transakcji OB74.
Rafał Kisiel