VL06G w tle na podstawie danych z Transportu

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
Yeti
Posty: 181
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 9 times

VL06G w tle na podstawie danych z Transportu

Post autor: Yeti »

Potrzebuję raport VL06G puścić w tle, tak, żeby zaksięgowały się dostawy, UWAGA, należące do transportów o określonym statusie - 5 (Shipment Completion). Kłopot w tym, że na ekranie selekcji nie widzę statusu transportu do wyboru. Tylko numer Transportu. Mogę natomiast wybrać numer transportu na podstawie tego statusu. Ale ręcznie, chyba nie w wariancie... Mam też dostępne pole Status Transportu w samym wyświetleniu listy dostaw (ktoś to już dodał do LIPOVa).
Jak to sprytnie zrobić, żeby nie tworzyć Z-raportu?
Proszę o pomoc!

Pozdrawiam
Marcin
Ostatnio zmieniony wt sty 18, 2022 11:37 am przez Yeti, łącznie zmieniany 2 razy.
mrcb
Posty: 226
Rejestracja: czw maja 31, 2007 10:17 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 81 times

Re: VL06F w tle na podstawie danych z Transportu

Post autor: mrcb »

A może funkcjonalność automatycznego księgowania dostaw na podstawie profili czynności transportu będzie wystarczająca?
Activity Profiles in Shipment. Elegancko i po standardzie. Polecam.

Jeżeli koniecznie chcesz księgować dostawy z monitora dostaw, dostępne jest tam badi LE_SHP_WS_MONITOR_OUTP_LIST do modyfikacji przetwarzanych danych (w starszych wersjach powinien być też user-exit). Możesz je wykorzystać do ograniczenia listy dokumentów np. na podstawie statusu transportu (jeżeli jak wspomniałeś, już jest dodany). Ponieważ raport ma być przetwarzany w tle, musisz w sprytny sposób zdefiniować warunki, dla których ograniczenie listy powinno być aktywne (zgaduję, że nie chcesz tego robić za każdym razem dla tego programu). Jest na to kilka sposobów, które przemilczę, nie chcąc psuć zabawy ;-)

pozdr.m.
Yeti
Posty: 181
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 9 times

Re: VL06G w tle na podstawie danych z Transportu

Post autor: Yeti »

mrcb pisze: pn sty 17, 2022 7:18 pm A może funkcjonalność automatycznego księgowania dostaw na podstawie profili czynności transportu będzie wystarczająca?
Activity Profiles in Shipment. Elegancko i po standardzie. Polecam.
Dzięki! To mamy właśnie. Gdy status transportu jest ustawiony na Shipment completion (5), w tle idzie księgowanie dostaw. No i czasem nie idzie, bo dostawa jest na przykład zablokowana. Ponieważ księgowanie ustawione jest jako background job, status transportu ustawia się, a błędu nie widać od razu. Dopiero gdy spojrzy się do logu background job'a. Dlatego pomysł z popychaniem takich dostaw standardowym raportem. Tylko, że nie ma jak tych dostaw filtrować po statusie transportu.

Badi, exit, hm, widzę, że standard nie da rady..

Pozdr,
M.
wojtas7
Posty: 896
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 58 times
Been thanked: 215 times

Re: VL06G w tle na podstawie danych z Transportu

Post autor: wojtas7 »

Yeti pisze: pn sty 17, 2022 8:09 pm Ponieważ księgowanie ustawione jest jako background job, status transportu ustawia się, a błędu nie widać od razu. Dopiero gdy spojrzy się do logu background job'a. Dlatego pomysł z popychaniem takich dostaw standardowym raportem. Tylko, że nie ma jak tych dostaw filtrować po statusie transportu.
Mieliśmy dokładnie taką samą zagwozdkę, dostawy się nie wyksięgowywały bo ludzie blokowali dokumenty itp, rozwiązaniem, które wydaje się działać, jest nie odpalanie tego w jobie, ale zrobiliśmy w BADI przy zapisie transportu (IF_EX_BADI_LE_SHIPMENT~AT_SAVE) , gdy status transportu np Transport Begin, uruchamianie modułu funkcyjnego do księgowania dostaw w osobnym LUW / IN BACKGROUND TASK / i w momencie jak jest wewnątrz komunikat typu E, to już inny standardowy job reprocesuje wiszące LUWy.