UOP + B2B

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
jakdz
Posty: 68
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 10:47 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 18 times

UOP + B2B

Post autor: jakdz »

Czesc

czy probowaliscie moze pracowac jednoczesnie na UOP w firmie A a dla firmy B w ramach B2B ?

Zastanawiam sie czy macie takowe doswiadczenia i czy moze deklarowaliscie owczesnym przelozonym ze wspolpracujecie rowniez z innymi firmami, czy to zaszkodzilo, czy wrecz odwrotnie.

Obecnie dzialam w powyzszy sposob, jestem doceniany w kazdej z firm, wszelkie zadania wykonuje na czas. Ogolnie pracuje standardowo 8-16 wiec jest rowniez czas na przyjemnosc, hobby etc.

Bede bardzo wdzieczny za podzielenie sie Waszymi doswiadczeniami, gdyz poki co zakladam ze jest to krotkoterminowa strategia mojej pracy.
Ostatnio zmieniony wt lut 08, 2022 1:18 pm przez jakdz, łącznie zmieniany 3 razy.
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: UOP + B2B

Post autor: wojtas7 »

Hej, tu raczej zadajesz pytanie z serii "jak żyć", nikt Ci nie odpowie jak Ty masz postąpić :-) Każda firma i sytuacja jest inna, różne ludzie mają cele i priorytety. Tak więc sam musisz sobie odpowiedzieć, co zyskasz ewentualnie mówiąc w firmie z etatem, że działasz jeszcze dodatkowo i jak to zostanie odebrane - czy ktokolwiek się przejmie, a czy może źle to odbiorą i np. jakiś awans Cię ominie? A może docenią i pokiwają z uznaniem głową, a może stwierdzą że skoro masz na to energię to Ci dorzucą więcej roboty?

Z drugiej strony jeśli mówisz że pracujesz 8-16 i masz w tym i etat, i B2B, no to chyba tu ktoś nie do końca gra uczciwie :-)
RafalR87
Posty: 19
Rejestracja: śr maja 18, 2022 3:33 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: UOP + B2B

Post autor: RafalR87 »

Ja pracowałem tylko i wyłącznie na UOP ;) Nigdy B2B ;)
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

Re: UOP + B2B

Post autor: PawelW »

Wiem że temat stary, ale dołożę swoje:P

Na UOP zwykle masz lojalke/ umowę na wyłączność, która zabrania takich praktyk. W jednej z moich poprzednich firm, kategorycznie się takim praktykom sprzeciwiali, bo mówili że jak będę dorabiał po godzinach, to będę zmęczony w pracy i mniej wydajny. W innych firmach pewnie jest inaczej. Także to zależy gdzie trafisz .
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: UOP + B2B

Post autor: dominik.tylczynski »

PawelW pisze: czw lip 07, 2022 4:50 pm Na UOP zwykle masz lojalke/ umowę na wyłączność, która zabrania takich praktyk. W jednej z moich poprzednich firm, kategorycznie się takim praktykom sprzeciwiali, bo mówili że jak będę dorabiał po godzinach, to będę zmęczony w pracy i mniej wydajny. W innych firmach pewnie jest inaczej. Także to zależy gdzie trafisz .
Pomijając kwestie potencjalnych działań konkurencyjnych pracodawca moim zdaniem nie powinien ingerować w to co robisz w wolnym czasie. Jeśli byłbyś po godzinach np. konserwatorem powierzchni płaskich metodą na mokro w pobliskim magazynie, to też by pracodawca się sprzeciwiał?
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: UOP + B2B

Post autor: wojtas7 »

Zakaz konkurencji jest uregulowany prawnie i może dotyczyć tylko działalności pracodawcy więc jeśli firma sprząta to może zakazać sprzątania na boku :)

Ale potwierdzam to co napisał Dominik - nigdy nie spotkałem się na UOP z zakazami konkurencji, za to na b2b jest praktycznie zawsze - chyba wychodzą z założenia że etatowcy sa bardziej wierni :)
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

Re: UOP + B2B

Post autor: PawelW »

Dobra, pomyliłem zakaz konkurencji z pracą na wyłączność;) z mojego doświadczenia to drugie jest prawie zawsze na UOP.

I zgadzam się z Wami. Pracodawca nie powinien ingerować w to co robimy w czasie wolnym :)
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: UOP + B2B

Post autor: wojtas7 »

Możesz podać przykład jak sformułowany w UOP miałby być taki zapis "praca na wyłączność"? Szybki resercz w internecie i można raczej stwierdzić że wszelkie takie zapisy są nielegalne. Pracodawca musiałby udowodnić że dana czynność (zarobkowa) poza etatem wpływałaby negatywnie na pracę pracownika, więc na przykład by nie był wypoczęty. Stawiam raczej że znowu coś pomyliłeś ;)
RafalR87
Posty: 19
Rejestracja: śr maja 18, 2022 3:33 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: UOP + B2B

Post autor: RafalR87 »

UOP jesli chodzi o lojalnościowe to chyba takie, że wiążesz się na jakiś okres z pracodawcą czyli, że np masz umowę na 5 lat i przez te 5 lat nie możesz się chyba zwolnić jeśli byś znalazł coś lepszego? ja to tak pamiętam. Umowy o zakazie konkurencji były przy umowach o dzieło, umowach cywilnoprawnych. Kary do 15 tysięcy zł z tego co pamiętam.
K602
Posty: 135
Rejestracja: śr sie 24, 2022 11:50 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 86 times
Kontakt:

Re: UOP + B2B

Post autor: K602 »

Nie zatrudniać się... po prostu i robić swoje, tylko trzeb się dogadać :)
SAP ABAP Certified Developer
ODPOWIEDZ