Data potwierdzenia zamówienia.

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
Łukasz K.
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 30, 2022 11:12 am

Data potwierdzenia zamówienia.

Post autor: Łukasz K. »

Dzień dobry,
Czy istnieje w SAP transakcja która pokarze datę pierwszego potwierdzenia zamówienia klienta ?
Dokładniej chodzi o to że gdy otrzymuję zamówienie od klienta i potwierdzę datę realizacji np.10.07.2022 jednak będę musiał ją opóźnić na 12.07.2022 to czy w jakiejś transakcji znajdę datę tego pierwszego potwierdzenia ?
Z góry dziękuję za pomoc :)
wojtas7
Posty: 934
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 58 times
Been thanked: 247 times

Re: Data potwierdzenia zamówienia.

Post autor: wojtas7 »

Hej,

Jeśli mówisz o zleceniu sprzedaży, to zmiany te są logowane i z menu można przeskoczyć do funkcji "zmiany" i tam jest pokazane kto kiedy z jakiej wartości na jaką zmienił, i potwierdzenia są logowane.

powodzenia ;-)
dominik.tylczynski
Posty: 7788
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1576 times
Been thanked: 1280 times

Re: Data potwierdzenia zamówienia.

Post autor: dominik.tylczynski »

Data/daty potwierdzenia dostawy zlecenia sprzedaży są zapisywane poziomie linii harmonogramu. Jeśli data potwierdzona się zmienia to zmieniają się również linie harmonogramu. Co prawda tak jak napisał Wojtek te zmiany są odnotowywane w dokumentach zmian. Jednak przy wielu zmianach analiza tych dokumentów może być trudna.
Dlatego warto ustawić drukowanie potwierdzenia zlecenia sprzedaży. W standardzie to output type BA00. Można nawet nie drukować fizycznie tego dokumentu, tylko go generować i archiwizować. Wtedy zawsze można podejrzeć jakie było potwierdzenie przed zmianami dat w zleceniu sprzedaży.