Zwroty do dostawców z poziomu EWM

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
rbarczyk
Posty: 18
Rejestracja: śr sie 13, 2008 12:53 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Zwroty do dostawców z poziomu EWM

Post autor: rbarczyk »

Mam problem z testami świeżo skonfigurowanych zwrotów do dostawców uruchamianych z poziomu EWM zdecentralizowanego, z transakcji /SCWM/PRDI lub /SCWM/MON.

W \SCWM/PRDI gdy wejdziemy do menu Inbound delivery > Follow-On-Functions > Return to Vendor lub wybierzemy skrót CTR+F4 to użytkownik jest przekierowywany do ERP, do transakcji VL60. Funkcja ta jak rozumiem, powinna umożliwić szybkie utworzenie dostawy zwrotnej do dostawy w referencji do dostawy przychodzącej. Tam jednak pojawia się wiele problemów - pojawia się jakaś bardzo nieprzejrzysta lista Handling Unitów gdzie jest ciężko znaleść odp. dostawę przych. poza tym dla większości pozycji dostawy zwrot nie jest możliwy itd. Może ktoś opisać swoje doświadczenia z tą metoda zwrotów? Czy to działa dobrze (może po dodatkowych dostosowaniach) czy może ogólnie ta metoda jest niedopracowana przez Sap i raczej nie ma sensu jej używać?

Tu jest jedna osoba opisała jak to skonfigurować:
https://blogs.sap.com/2021/09/10/ewm-ve ... eturns-po/