Zdjęcie MN ze stanu magazynowego - MIGO? Movement 261?

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
urbi
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Zdjęcie MN ze stanu magazynowego - MIGO? Movement 261?

Post autor: urbi »

Cześć,

Muszę zdjąć MN ze stanu magazynowego. Mam podany SLOC oraz batch jako zwykłe zużycie.
Chciałem zrobić to w nast. sposób MIGO -> Goods Issue -> Other lub Order (tutaj nie wiem) i movement type 261 (tez nie jestem pewny w 100%)
Mój blocking point jest w momencie gdy muszę podać numer orderu - czy jest to Purchase Order czy Production Order, który jest połączony z batchem?

Odnalazłem production order w MB51 ale SAP pokazuje mi error, że nie mogę użyć tego orderu.

Czy jest jakiś inny spsoób aby zdjąć te materiały ze stanu?

Pozdrawiam,
urbi
dominik.tylczynski
Has thanked: 1619 times
Been thanked: 1315 times

Re: Zdjęcie MN ze stanu magazynowego - MIGO? Movement 261?

Post autor: dominik.tylczynski »

Przede wszystkim musimy ustalić co to jest za "zdjęcie ze stanu magazynowego", jaka to jest operacja, co się stało z materiałem?
Powodów dla zmniejszenia stanu może być mnóstwo: materiał został zużyty w procesie produkcyjnym, albo został zniszczony, albo wydany do próbkowania, albo na reklamę, albo został sprywatyzowany i zniknął ze stanu, itp.
W zależności od tego co się stało, należy zastosować odpowiedni ruch materiałowy i właściwą dekretację FI.
urbi
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Post autor: urbi »

Cześć,
dominik.tylczynski pisze: czw wrz 22, 2022 2:33 am Powodów dla zmniejszenia stanu może być mnóstwo: materiał został zużyty w procesie produkcyjnym, albo został zniszczony, albo wydany do próbkowania, albo na reklamę, albo został sprywatyzowany i zniknął ze stanu, itp.
Są to wirutalne składniki, które nie zostały rozliczone po produkcji.

Udało mi się znaleźć rozwiązanie - częściowo.
Otworzyłem zamknięte production ordery w CO02 i ściągnąłem ze stanu materiały ruchem 261 - tu jest wszystko ok.
Pozostało mi kilka sztuk materiału dla którego production order został zaarchiwizowany (staroć 2018-2019r.) i SAP pokazuje, że order jest usunięty.

Czy możemy jakoś przywrócić production order żeby wydać ruchem 261? Jeżeli nie, jak mogę się tego pozbyć?

Pozdrawiam,
Urbi
dominik.tylczynski
Has thanked: 1619 times
Been thanked: 1315 times

Post autor: dominik.tylczynski »

Moim zdaniem próba przywrócenia zarchiwizowanych zleceń produkcyjnych do słaby pomysł i bardzo trudny do zrealizowania technicznie.
Lepiej wydaj po prostu te komponenty ruchem 291. Tylko musisz ustalić z finansami jak zadekretować takie wydanie. Ruch 291 umożliwia praktycznie dowolną dekretację.