Potwierdzenie produkcji co11n

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
mk_ktw
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 18, 2022 10:18 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Potwierdzenie produkcji co11n

Post autor: mk_ktw »

Cześć. Mam problem z potwierdzeniem produkcji. W co11n podaje wyrób FERT. jest okej. przechodzę dalej i chcę potwierdzić surowiec, dostaję error.
"Production scheduling profile for plant ... does not exist".
Dodam, że widok workscheduling dla FERT istnieje a production scheduling profile dla zakładu również. w OPKP wszystko również wygląda w porządku.

Drugie pytanie. Phase w produkcji procesowej, definiować można jako "pod operację"?

Pozdrawiam.
dominik.tylczynski
Posty: 8355
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Potwierdzenie produkcji co11n

Post autor: dominik.tylczynski »

mk_ktw pisze: śr paź 19, 2022 2:25 pm Cześć. Mam problem z potwierdzeniem produkcji. W co11n podaje wyrób FERT. jest okej. przechodzę dalej i chcę potwierdzić surowiec, dostaję error.
"Production scheduling profile for plant ... does not exist".
Dodam, że widok workscheduling dla FERT istnieje a production scheduling profile dla zakładu również. w OPKP wszystko również wygląda w porządku.
Sprawdź jaki masz production scheduling profile w zleceniu produkcyjnym, które chcesz potwierdzić. Widać to w danych nagłówkowych zlecenia, zakładka "Control".
Profil przypisujesz w danych podstawowych materiału, zakładka "Workscheduling". Przypisujesz profil również do planisty produkcji - transakcja OPJ9. Planista produkcji jest przypisany do materiału też w zakładce "Workscheduling".


mk_ktw pisze: śr paź 19, 2022 2:25 pmDrugie pytanie. Phase w produkcji procesowej, definiować można jako "pod operację"?
Tak, moim zdaniem "phase" można rozumieć jako pod operację, chociaż termin pod operacja odnosi się bardziej do produkcji dyskretnej, a nie procesowej.
SAP Glossary - phase; Production Planning for Process Industries (PP-PI) pisze:A division of an operation. Phases can be arranged in sequential or parallel order. A phase is assigned materials from the material list. Phases have the same primary resource as the operation. You can assign more secondary resources to them.
ODPOWIEDZ