EWM - przeglądarka na RF

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
mifu
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 27, 2012 10:22 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

EWM - przeglądarka na RF

Post autor: mifu »

Jakie macie doświadczenia odnośnie użytkowania systemu na przeglądarkach na RF? jest kilka przeglądarek "przemysłowych", używacie takich?

Pozdrawiam
Michal
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Re: EWM - przeglądarka na RF

Post autor: wojtas7 »

A możesz napisać proszę konkretniej o co chodzi? Masz na myśli RFUI chodzący na jakiejś Zebrze i jakąś formę internet explorera w wersji CE?
mifu
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 27, 2012 10:22 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: EWM - przeglądarka na RF

Post autor: mifu »

Dokłanie tak, w chwili obecnej testujemy to w oparciu o chrome, ale mamy problem, aby dostosować wygląd w taki sposób, aby to było zjadliwe dla magazyniera. Mimo konfiguracji ekranów po stronie SAP wygląd wciąż pozostawia wiele do życzenia. Znajomi polecali mi jeszcze Wavelink i Zebra Enterprise Browser
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Re: EWM - przeglądarka na RF

Post autor: wojtas7 »

Generalnie chyba najlepiej używać generycznych przeglądarek wbudowanych w urządzenia. Testujecie na Chrome na jakimś tablecie z Androidem?
mifu
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 27, 2012 10:22 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: EWM - przeglądarka na RF

Post autor: mifu »

Testujemy na Zebrze z wbudowanym Chrome. Próbowaliśmy z Edge. Ale bez większych różnic.

Próbujemy jeszcze z notą:

https://launchpad.support.sap.com/#/notes/2716570

Popytałem trochę i dostałem sugestie, aby korzystać z tzw. "industrial browsers". Generalnie wyglada to obiecująco, chcę zamówić wersję trialowa, ale licencja na 5 lat kosztuje kilka stówek, więc przy dużej liczbie skanerów robi to jakąś kwotę, może nie przerażającą, ale zawsze...
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Re: EWM - przeglądarka na RF

Post autor: wojtas7 »

O bardzo ciekawy temat. Już się zastanawialiśmy jak takie coś zrobić w przypadku jak na skanerze RFUI jest bardzo mała czcionka i moja rada była taka, żeby w ITS-Service, gdzie generuje się screeny do HTML-Templates, do każdego screena osobno, powstaje plik z takim wymieszanym HTMLem i pseudo kodem abap, coś jak

Kod: Zaznacz cały

`   if ( ~itsmobileFuncInclude != "" )
        declare width(i, a), w(i, a), pos(t, l), alignment(elem) in "some.html";
        include(~service=~current_service, ~language="", ~theme=~theme, ~name=~itsmobileFuncInclude & ".html", ~style="x");
    else
        include(~service="itsmobile", ~language="", ~theme="99", ~name="functions.html", ~style="x");;
    end;
<!-- Generated Template
      NAME:   ZLE_BADI_DCC_SCREEN_152
      SCREEN: 9152
      DATE:   20190528
      TIME:   180304
      STYLE:  MOBILE5
-->
xFactorFromGenerator=1000`
`yFactorFromGenerator=1000
`<!-- subscreen begin -->`
`<div `
`class="MobileSubScreen" `
` style="`
`height:`y_length("400")`; `
`position:relative; `
`width:`x_length("276")`; `
` ">`
if ( 'RLMOB-PSAVE'[1].exists == "X" && 'RLMOB-PSAVE'[1].visible == "X" )
i z tych not wynika że można by spróbować to wyedytować i wkleić

MobileBody { zoom: 300%; }


to już nietrywialny temat ;-) Ale chyba trop dobry.

Tyle że dziwne że macie takie problemy generalnie, bo takie mody to raczej w wyjątkowych sytuacjach powinny być np jak się między ekranami przeskakuje itp. a nie że generalnie z przeglądarką jest lipa. Nie macie w tej Zebrze defaultowej przeglądarki żadnej?
dominik.tylczynski
Posty: 8354
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: EWM - przeglądarka na RF

Post autor: dominik.tylczynski »

Przerabiałem kiedyś skalowanie ekranów ITSMobile. Opisałem swoje rozwiązanie w artykule Super easy zooming of ITS Mobile screens
mifu
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 27, 2012 10:22 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: EWM - przeglądarka na RF

Post autor: mifu »

@wojtas7: hmmm... to jest Android na Zebrze, więc teoretycznie na Android to Chrome jest natywna... ale mogę się mylić, nie jestem w tym sprecjalistą.

@Dominik: Dzięki, poczytam i powalczymy.

Michal
ODPOWIEDZ