Jak pokierować swoim życiem zawodowym? Prośba o podpowiedź... EWM Mid-consultant

To doskonałe miejsce dla studentów, pracowników oraz freelancerów, aby zamieścić informację o sobie w sytuacji kiedy szukasz pracy...
ODPOWIEDZ
SAP_Consulting
Posty: 85
Rejestracja: pn lip 23, 2018 8:44 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Jak pokierować swoim życiem zawodowym? Prośba o podpowiedź... EWM Mid-consultant

Post autor: SAP_Consulting »

---
Ostatnio zmieniony wt lut 21, 2023 11:27 pm przez SAP_Consulting, łącznie zmieniany 1 raz.
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: Jak pokierować swoim życiem zawodowym? Prośba o podpowiedź... EWM Mid-consultant

Post autor: wojtas7 »

SAP_Consulting pisze: wt lis 22, 2022 3:49 am teraz moją motywacją są pieniądze... Z ofert pracy które dostaję, widzę, że jest możliwość zarobków na poziomie około 500 Euro dziennie
Chyba nie ma innego wyjścia jak spróbować w rzeczywistości. Nie ma lepszej nauki niż praca na projektach - a patrząc na dużą część konsultantów również freelancerów i jaką mają wiedzę, to nie ma czego się bać. A z niemieckim - mega przewaga, w świecie EWM to jest 80% sukcesu.

Sądzę że najważniejsze to być szczerym na rozmowie rekrutacyjnej, klient wie na kogo się decyduje i jakie masz doświadczenie. To jest za duży system żeby umieć wszystko komercyjnie. Nie każdy klient używa większości elementów.

I dopiero na projekcie się dowiesz, czego Ci brakuje i czego trzeba się nauczyć.

Powodzenia :-)
Wojtek
Ostatnio zmieniony wt lis 22, 2022 9:27 am przez wojtas7, łącznie zmieniany 2 razy.
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: Jak pokierować swoim życiem zawodowym? Prośba o podpowiedź... EWM Mid-consultant

Post autor: marcus »

Nie mogłem się powstrzymać - proszę mi wybaczyć takie żarty. Ale tak sobie myślę: jak większą motywacją są pieniądze niż ciekawa praca to może warto iść do polityki :D :mrgreen: Podobno jest też taki fach w którym bezdomni samochody za darmo rozdają :D

Ale tak na poważnie to kto wie? EWM to jest przyszłość bez dwóch zdań :)
Co do zarobków - potwierdzam. Znam takich co mają takie stawki w Niemczech i to nie jako freelancerzy tylko inhouse consultanci ;)
SAP_Consulting
Posty: 85
Rejestracja: pn lip 23, 2018 8:44 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: Jak pokierować swoim życiem zawodowym? Prośba o podpowiedź... EWM Mid-consultant

Post autor: SAP_Consulting »

Jestem w tej chwili w nie za dużej firmie, ale otrzymałem ofertę od jednej a w zasadzie to dwóch tych największych na rynku... I teraz pytanie, czy pod względem nauki systemu i ewentualnej przyszłości z pracą z SAP-em, lepiej będzie pozostać w obecnej firmie, gdzie na projekcie robi się "praktycznie wszystko"...? Czy może przejść do tej większej firmy, gdzie ponoć, co usłyszałem niedawno, zadania są tak rozdzielone, że w zasadzie jedna osoba przez rok czy dwa na projekcie zajmuje się tylko jedną rzeczą i nie angażuje się ją w zbyt wiele innych spraw... Sam nie wiem co o tym myśleć, doradzicie coś? :-P
K602
Posty: 135
Rejestracja: śr sie 24, 2022 11:50 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 86 times
Kontakt:

Re: Jak pokierować swoim życiem zawodowym? Prośba o podpowiedź... EWM Mid-consultant

Post autor: K602 »

SAP_Consulting pisze: pn gru 05, 2022 11:18 pm (...) lepiej będzie pozostać w obecnej firmie, gdzie na projekcie robi się "praktycznie wszystko"...? Czy może przejść do tej większej firmy, gdzie ponoć, co usłyszałem niedawno, zadania są tak rozdzielone, że w zasadzie jedna osoba przez rok czy dwa na projekcie zajmuje się tylko jedną rzeczą i nie angażuje się ją w zbyt wiele innych spraw... (...)
Jeśli przy projekcie robi się wiele rzeczy, w różnych rolach, to na pewno więcej rzeczy się ogarnia ogólnie, ale jest mniej czasu na poznanie czegoś szczegółowo. Ja w swojej działce też robię w różnych modułach, bez specjalizacji, bo takie są wymagania, ale wiadomo, że ktoś, kto siedzi tylko w jednym module, pewne tematy zrobi szybciej w swoim obszarze niż ja, który musi czasem poznać dany temat.

Pytanie jaki miałby to być obszar i jednak czy jest szansa rotacji. Na pewno w tej konkretnej firmie, mając taką specjalizację, będziesz się czuł pewniej, niż co chwila rzucany w nowe tematy... ale już w innej firmie, mogą chcieć czegoś innego.
Podsumowując, szersze zajmowanie się tematami, na pewno prowadzi do lepszego zrozumienia całości, a także daje możliwość lepszego projektowania rozwiązań, bo wiemy co możemy wykorzystać. Im więcej tematów, tym więcej wiedzy chyba, że to jest taka nisza, że cały czas można tylko to robić i wszędzie tego potrzebują :)
SAP ABAP Certified Developer
ODPOWIEDZ