Wydruk HU

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
Franz Jäger
Posty: 9
Rejestracja: pt sie 05, 2022 11:48 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Wydruk HU

Post autor: Franz Jäger »

Dzień dobry

Sprawa wygląda tak że jest informacja wyjściowa typu V6 podpięta do HU.
Wyprowadza się wtedy gdy wywołuję BAPI_HU_CREATE.
Problem jednak w tym że HU jest wtedy puste.
Chciałbym żeby owa informacja wyprowadzała się dopiero po spakowaniu HU, kiedy wiadomo co i ile czego.
Jak to skonfogurować?

pozdrawiam
Franz
dominik.tylczynski
Posty: 8234
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1863 times
Been thanked: 1453 times

Re: Wydruk HU

Post autor: dominik.tylczynski »

Przede wszystkim zakładam, że robisz jakiś własny development skoro używasz funkcji BAPI_HU_CREATE do tworzenia handling units.

Moim zdaniem będzie trudno w pełni zautomatyzować wydruk etykiet wysyłkowych, bo skąd masz wiedzieć czy HU jest już całkowicie spakowana czy nie? Magazynier może przecież kompletować paletę potwierdzając kolejne zlecenia przeniesienia czy zlecenia magazynowe, może też na koniec przepakowywać towar między paletami. Zatem to tylko magazynier wie, że paleta jest całkowicie spakowana i można wydrukować etykietę wysyłkową.

Rozwiązaniem może być ustalanie informacji wyjściowej z czasem przetwarzania 3 podczas tworzenia HU. Wtedy informacja wyjściowa zostanie ustalona, ale nie zostanie przetworzona. Dalej, kiedy paleta jest już całkowicie spakowana, tę informację można przetworzyć funkcją BAPI_HU_PROCESS_MSG_DIRECT albo funkcjami BAPI_HU_GET_LIST_MSG i BAPI_HU_PROCESS_MSG.

Zwykle drukowanie etykiet wysyłkowych w procesie kompletacji HU ogarniałem przy pomocy dwóch etykiet. Pierwsza etykieta tylko z numerem HU była drukowana od razu podczas tworzenia pustej HU. Magazynier przyklejał ją na paletę i zaczynał kompletację. Po całkowitym spakowaniu palety, magazynier skanował tę etykietę i przy pomocy w/w funkcji była drukowana właściwa etykieta wysyłkowa.

Jeśli korzystasz z LE-TRA, to wydruk etykiet wysyłkowych możesz wywołać automatycznie pod zakończeniu załadunku, przy pomocy Activity Profiles
Franz Jäger
Posty: 9
Rejestracja: pt sie 05, 2022 11:48 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Wydruk HU

Post autor: Franz Jäger »

Super pomysł. Użyłem BAPI_HU_PROCESS_MSG_DIRECT i śmiga jak Javelin.
Panie Dominiku, dziękuję bardzo za pomoc.

Franz
wojtas7
Posty: 1042
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 306 times

Re: Wydruk HU

Post autor: wojtas7 »

u nas podobny temat był i działa to tak, że zrobiliśmy zetowy warunek do wyprowadzenia komunikatu i wyprowadza się przy save dostawy wychodzącej, która nabiera statusu "C" - spakowana - gdy wszystkie pozycje są spakowane i podpięty HUs.
dominik.tylczynski
Posty: 8234
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1863 times
Been thanked: 1453 times

Re: Wydruk HU

Post autor: dominik.tylczynski »

wojtas7 pisze: pt lis 25, 2022 4:28 pm u nas podobny temat był i działa to tak, że zrobiliśmy zetowy warunek do wyprowadzenia komunikatu i wyprowadza się przy save dostawy wychodzącej, która nabiera statusu "C" - spakowana - gdy wszystkie pozycje są spakowane i podpięty HUs.
To też fajne rozwiązanie - umożliwia automatyczne uruchomienie wydruku etykiet. Pasuje moim zdaniem do procesu, gdzie:
  • etykiety wysyłkowe są drukowane po całkowitym spakowaniu dostawy, a nie po spakowaniu konkretnej palety
  • wysyła się przede wszystkim palety jednorodne - w przypadku dużej ilości palet niejednorodnych może być trudność ze znalezieniem właściwej etykiety dla danej palety po wydrukowaniu wszystkich etykiet dla dostawy