status materiału unrestricted po przyjęciu

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Margo.Pol
Posty: 74
Rejestracja: pt mar 09, 2018 4:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

status materiału unrestricted po przyjęciu

Post autor: Margo.Pol »

Czesc,

W którym miejscu moge ustawić parametry tak żeby materiał wpadał w status nieogranioczony a nie w Quality inspection. Proces w mojej firmie wyglada tak że każdy materiał przy przyjeciu w migo r.101 wpada w status Quality inspection natomiast mamy jeden materiał gdzie chce żeby wpadał odrazu w status unrestricted. Myślę że ustawienia będą na materiale ale nie wiem gdzie dokładnie. Będe wdzięczna za pomoc :)
Yeti
Posty: 203
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

Re: status materiału unrestricted po przyjęciu

Post autor: Yeti »

urbi
Posty: 40
Rejestracja: sob lip 30, 2022 1:40 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: status materiału unrestricted po przyjęciu

Post autor: urbi »

Cześć,

Czy w MM02 -> Quality Management masz zaznaczone "Post to Inspection Stock"?
Tak samo zakładka "Purchasing" na dole masz "Post to Insp. Stock". Jeżeli tak, to te pola muszą być odznaczone.

W PO, które składasz do dostawcy (ME22N) masz zakładkę "Delivery" na poziomie itemu, tam musisz mieć wybrany stock type "Unrestricted Use", to samo przy robieniu GR w MIGO - Stock Type musi być "Unrestricted Use".

Ale jeżeli w MM odznaczysz "Post to Inspection Stock" to automatycznie powinno być ok w ME22N i MIGO.

Pozdrawiam ;)
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
Margo.Pol
Posty: 74
Rejestracja: pt mar 09, 2018 4:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: status materiału unrestricted po przyjęciu

Post autor: Margo.Pol »

Pięknie dziękuję za wskazówki :)
tak , mam zaznaczone Post to Inspection Stock , ok odznaczę ale zastanawiam się czy nie powinnam tez odznaczyć w Insp type : 08 STOCK TRANSFER INSPECTION pole Active ? dodaje screen.:)

Jezeli chodzi o zakładkę "Purchasing" to nie mam na dole "Post to Insp. Stock" nie mam takiej opcji.

Pozdrawiam serdecznie ! :)
Załączniki
MM02 13.12.PNG
MM02 13.12.PNG (127.44 KiB) Przejrzano 636 razy
urbi
Posty: 40
Rejestracja: sob lip 30, 2022 1:40 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: status materiału unrestricted po przyjęciu

Post autor: urbi »

Cześć,

Najpierw proponowałbym zmienić MM02 i zobaczyć czy przyjęcia są wrzucane do unrestricted.
Nie do końca wiem czego dotyczy Twój screen ale wydaje mi się, że są to dodatkowe informacje dla stock typu - nie powinniśmy tego ruszać w naszym przypadku zmiana w MM02 powinna być wystarczająca dla pojedynczego materiału.
SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
ODPOWIEDZ