Co ma lepszą przyszłość? Co wybrać?

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
TrudneSprawy
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 27, 2022 4:10 pm

Co ma lepszą przyszłość? Co wybrać?

Post autor: TrudneSprawy »

Cześć,

Na początku krótkie przedstawienie :D Mam ok 2 lata expa jako SAP Consultant w firmach konsultingowych (głównie moduły logistyczne). Zaczynałem w jednym z corowych modułów logistycznych, gdzie potem przeszedłem do EWM, z której udało mi się zdać certyfikat i pobawić się w sandboxie w SPRO/monitorze (w celu zapoznania się z procesami logistycznymi i podstawowymi możliwościami EWMki).

Niestety w wyniku braku projektów w mojej obecnej firmie wrzucono mnie na projekt w roli SAP Security/Authorizations Consultant. Zwrot akcji o 180 stopni. Nigdy nawet nie myślałem o pójściu w tą stronę. Do moich obowiązków należy tworzenie nowych ról, kontakt z innymi konsultantami itd -> implementacja S4HANY, także sporo czasu siedzę w PFCG robiąc masterki itd :P Praca jest ok, szybko się wdrożyłem przez co dają mi coraz to nowsze/cięższe rzeczy do roboty. Ludzie w nowym teamie zdecydowanie na plus, menagerowi/dyr. to osoby, z którymi człowiek aż chce współpracować. No i teraz czas na moje pytanie (prośba o wasze opinie). Czy Security to dobra ścieżka do obrania na dłuższą metę, czy może jednak lepszym rozwiązaniem będzie próba znalezienia pracy w EWM w innej firmie? Jak wygląda sprawa z zarobkami/możliwościami przejścia na freelancing na późniejszym etapie kariery w SAP Security (tak, zadowolenie z wykonywanej pracy jest ważne, ale za samo zadowolenie nie kupi człowiek mieszkania itd.). Nie ukrywam, że pomysł na EWM zrodził się z tego powodu, iż jest to nowy moduł, mało specjalistów, dobre zarobki i ogromne możliwości rozwoju, które daje ten moduł podczas jego implementacji. Zdaję sobie sprawę, że to jakim człowiek będzie konsultantem i ile będzie zarabiał zależy tylko i wyłącznie od niego samego i jego ciężkiej pracy, ale po prostu chciałbym zrobić mały rekonesans wśród specjalistów SAP na tym forum, jak to aktualnie na rynku wygląda. Za wszelkie komentarze/opinie z góry dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie :)
wojtas7
Posty: 1061
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 315 times

Re: Co ma lepszą przyszłość? Co wybrać?

Post autor: wojtas7 »

Ja bym szedł w EWM :-)

Ale tak serio, musisz sam wybrać i robić to w czym jesteś lepszy.
ODPOWIEDZ