MIGO->dostawa EWM - tekst nagłówka

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

MIGO->dostawa EWM - tekst nagłówka

Post autor: wojtas7 »

W MIGO A07 Wydanie materiałów / R10 Inne - ruch 551 WydM złomowanie, pole Tekst nagłówka dokumentu, użytkownicy wpisują tu dowolny tekst. Powstaje dostawa wychodząca - bez tego tekstu. Czy trzeba w exit/BADI doprogramować przekazywanie tego tekstu do dostawy wychodzącej do nagłówka i skonfigurować dodatkowy rodzaj tekstu, następnie w integracji ERP->EWM skonfigurować przekazywanie tego tekstu do EWM, a celem jest również żeby wyksięgowanie tej dostawy z EWM "przesłało' ten tekst do nowego ruchu materiałowego do wydania (tu już chyba można by to zrobić po stronie ERPa?).

Dziękuję za wskazówki
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: MIGO->dostawa EWM - tekst nagłówka

Post autor: wojtas7 »

Taki koncept wymyśliłem:

MIGO->dostawa trzeba skorzystać z BADI LE_SHP_DELIVERY_PROC metoda SAVE_DOCUMENT_PREPARE, w której mogę odczytać dane globalne z grupy funkcyjnej z MIGO:

FIELD-SYMBOLS: <fs_imkpf> TYPE imkpf.
ASSIGN ('(SAPLMBWL)IIMKPF') TO <fs_imkpf>.

i modułem funkcyjnym SAVE_TEXT stworzyć tekst na nagłówku dostawy.

Do tego prosta konfiguracja żeby ten tekst dostawy wysyłał się do EWM - standard.

Następnie przy wyksięgowaniu dostawy, aby tekst wylądował " z powrotem" w dokumencie materiałowym, użycie kolejnego BADI LE_SHP_GOODSMOVEMENT metoda CHANGE_INPUT_HEADER_AND_ITEMS gdzie modułami SELECT_TEXT i READ_TEXT odczytam sobie ten tekst i wstawię wprost do CS_IMKPF-BKTXT.

Trochę rzeźba ale nie znalazłem łatwiejszego sposobu.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: MIGO->dostawa EWM - tekst nagłówka

Post autor: dominik.tylczynski »

Sprytnie, bardzo sprytnie - myślę, że to może zadziałać, tylko trzeba uważać na transakcyjność tworzenia tekstu podczas tworzenia dostawy. Będziesz też tworzył długi teksty dostawy, aby przesłać tylko maks. 25, bo taka jest długość pola MKPF-BKTXT. Ale za to masz bardzo dużo załatwione w standardzie.

Innym rozwiązaniem pewnie jest wstawienie MKPF-BKTXT to jakiegoś pola w nagłówku dostawy i przesłanie go do EWM. Takie pole można ewentualnie dodać jeśli w standardzie nie znajdzie się nic sensownego.

Przyznam, że Twoje podejście z długim tekstem bardziej mi się podoba.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: MIGO->dostawa EWM - tekst nagłówka

Post autor: mgabryel »

W standardzie wpis w MIGO w polu "Dowód materiałowy" jest zapisywany na dostawie w polu LIKP-LIFEX. Przy księgowaniu dostawy nie jest jednak zapisywany zwrotnie w księgowanym dokumencie materiałowym.

Ostatnio podobne wymaganie obsłużyliśmy następująco, działa bez problemu:

1) tekst z MIGO z pola "Tekst nagł. dok." dodany do pola w LIKP (append z BKTXT)
Kopiowanie z migo do struktury dostawy KOMDLGN include MM07MLVS ENHANCEMENT-POINT mm07mlvs_01 SPOTS es_sapmm07m.
2) Zapis powyższego do LIKP-BKTXT odbywa się w badi LE_SHP_GN_DLV_CREATE metoda MOVE_KOMDLGN_TO_LIKP
2) przy księgowaniu dokumentu materiałowego odczytujemy tekst z tego pola i wstawiamy do MKPF-BKTXT. Zapis obywa się w badi LE_SHP_GOODSMOVEMENT metoda CHANGE_INPUT_HEADER_AND_ITEMS

Przy tym rozwiązaniu oczywiście tekstu nie widać na dostawie w ERP i EWM, a tylko po zaksięgowaniu dostawy w MIGO na dokumencie materiałowym plus ewentualnie do odczytania technicznie w polu LIKP-BKTXT.
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: MIGO->dostawa EWM - tekst nagłówka

Post autor: wojtas7 »

Dziękuję za wskazówki i potwierdzenie że w standardzie tego po prostu nie ma.

Kilka moich uwag do Twojego rozwiązania:

- dodałbym pole do LIKP pod inną nazwą, najlepiej ZZ_BKTXT
- obsługa tego pola jest do zrobienia na zakładce klienta jako rozszerzenie na nagłówku dostawy - wyświetlanie lub i nawet edycja w ramach potrzeby

U mnie klient odrzucił pomysł dodawania nowych pól zetowych to LIKP, więc tekst standardowy będzie OK i od razu darmowo widoczny też w EWM.

Jest jeszcze pole tekstowe na pozycji, ale rozumiem że to analogicznie tylko MSEG-SGTXT.

pozdr
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: MIGO->dostawa EWM - tekst nagłówka

Post autor: wojtas7 »

Dodam jeszcze rozszerzenie tego wymagania o tekst na pozycji, bo też jest pole MSEG-SGTXT. Działanie będzie takie samo, jedynie jest jeszcze user exit EXIT_SAPMM07M_001, który służy do uzupełnienia tego pola MSEG-SGTXT i tu klient dla księgowań MIGO do zamówień, przepisuje już sobie tekst z pozycji zamówienia, a jak nie ma zamówienia to wstawia sobie krótki tekst materiału, więc dla dostaw muszę odłączyć tę logikę.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: MIGO->dostawa EWM - tekst nagłówka

Post autor: mgabryel »

Też mi się podoba pomysł z standardowym tekstem na dostawach, daj znać jak już będzie gotowe jak to wyszło, powodzenia.
W tym moim rozwiązaniu zrobiliśmy jeszcze warunek, że ta niestandardowa logika działa tylko dla określonych rodzajów dostaw i numeru magazynu.
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: MIGO->dostawa EWM - tekst nagłówka

Post autor: wojtas7 »

Testy pomyślnie poszły, działa również dla dostaw przychodzących.

Dzięki.
ODPOWIEDZ