logi użytkownika

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
mazia
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 27, 2023 11:54 am

logi użytkownika

Post autor: mazia »

Hej. Czy mogę gdzieś sprawdzić kto wchodził w dany kod (badz dokonywal zmian). Potrzebuję zmienic cos w transakcji COGI (Enter storage Loc), jednak nie moge otworzyć danego materiału i mam komunikat : 3 items cannot be processed. Ktoś musi mieć go aktualnie otwarty, ale nie wiem kto. Jak to sprawdzić ?
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: logi użytkownika

Post autor: dominik.tylczynski »

To czy ktoś blokuje danym materiał do zmiany można sprawdzić w transakcji SM13 wyświetlając obiekty blokowania lub łatwiej próbując otworzyć danym materiał do zmiany w MM02. Jeśli faktycznie jest zablokowany przez innego użytkownika, MM02 wyświetli stosowny komunikat.

Listę zmian danych podstawowych materiału można wyświetlić w transakcji MM03, menu Environment -> Display changes lub w transakcji MM04.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: logi użytkownika

Post autor: mgabryel »

Powodem tego błędu (Nr komunikatu RU454) jest to, że inny użytkownik już przetwarza tą pozycję w COGI. Zakładana jest wtedy blokada na tabeli AFFW, można ją zobaczyć w transakcji sm12.
mazia
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 27, 2023 11:54 am

Re: logi użytkownika

Post autor: mazia »

Dziękuję za odpowiedz :)
ODPOWIEDZ