Nr magazynu XX nie ma przypisania zakładu ERP do uprawn. do rozporządz.

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
mk_ktw
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 18, 2022 10:18 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Nr magazynu XX nie ma przypisania zakładu ERP do uprawn. do rozporządz.

Post autor: mk_ktw »

Cześć,

dzisiaj zwracam się do was z następującym problemem. Próbując dokonać przypisania obszaru zaopatrzenia produkcji( /scwm/psastage ) do miejsca składowania należy określić oczywiście OZP, jak i DisposalParty(Uprawniony do rozporządzania).

Mam tutaj jednak problem:

System SAP wyrzuca mi komunikat:

"Nr magazynu nie ma przypisania zakładu ERP do uprawn. do rozporządz."
"Warehouse number does not have an ERP plant/party entitled assignment."

Wie ktoś może, gdzie mogę w konfiguracji utworzyć takie powiązanie, gdyż ciężko mi coś znaleźć na ten temat.

Pozdrawiam.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Nr magazynu XX nie ma przypisania zakładu ERP do uprawn. do rozporządz.

Post autor: mgabryel »

zobacz czy w konfiguracji EWM masz zrobione przypisanie Domyślny uprawniony do rozporządzania
IMG -> EWM -> Dane podst. -> Przypisanie Nr magazynu
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: Nr magazynu XX nie ma przypisania zakładu ERP do uprawn. do rozporządz.

Post autor: wojtas7 »

Polecanym nawykiem jest sprawdzenie/podawanie od razu numeru komunikatu (oraz przeczytanie długiego tekstu komunikatu jeśli istnieje), po dwukrotnym kliknięciu w sam komunikat bądź pod znakiem zapytania. Wówczas w google można przekleić sam nr i klasy komunikatu i to często już wyjaśnia temat.
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Nr magazynu XX nie ma przypisania zakładu ERP do uprawn. do rozporządz.

Post autor: dominik.tylczynski »

wojtas7 pisze: pt mar 10, 2023 8:06 am Polecanym nawykiem jest sprawdzenie/podawanie od razu numeru komunikatu (oraz przeczytanie długiego tekstu komunikatu jeśli istnieje), po dwukrotnym kliknięciu w sam komunikat bądź pod znakiem zapytania. Wówczas w google można przekleić sam nr i klasy komunikatu i to często już wyjaśnia temat.
Jeśli w danej aplikacji nie widać bezpośrednio numeru komunikatu, to można go odszukać w tablicy T100, gdzie są przechowywane teksty komunikatów.

W tym przypadku to jest komunikat /SCWM/WMEBASICS 023:
20230310_3433.png
20230310_3433.png (7.85 KiB) Przejrzano 95 razy

Następnie komunikat można wyświetlić w transakcji SE91, zobaczyć jako dokumentację (w tym przypadku niestety nie jest dostępna). Stąd można sprawdzić listę miejsc użycia, jeśli chcemy debuggować.
mk_ktw
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 18, 2022 10:18 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Nr magazynu XX nie ma przypisania zakładu ERP do uprawn. do rozporządz.

Post autor: mk_ktw »

Znalazłem rozwiązanie tego problemu:

W konfiguracji:

IMG -> SCWM -> Interfaces -> Integr.ERP - > Goods movements -> Map Storage Locations from ERP to EWM

Należy tam dodać odpowiedni wpis.
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: Nr magazynu XX nie ma przypisania zakładu ERP do uprawn. do rozporządz.

Post autor: wojtas7 »

Ciekawe, takie podstawowe rzeczy mapowania robi się raczej w fazie wdrożeniowej, a potem w ramach zmian (czy to Change Request czy Demand jaką macie u siebie filozofię nazewnictwa), raczej takie rzeczy wskazują że może zły skład już po stronie ERPa jest na dostawie?
ODPOWIEDZ